0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Collection Extraordinaire Rose Rouge - edp

Manufacturer: Van Cleef & Arpels
*
9.360,00 ден.
Rose Rouge e ориентално-цветен мирис, создаден за жени. Овој мирис се отвора со врвни ноти на црвен бибер, црна рибизла и бергамот. Неговите средни ноти создаваат извонредна мешавина која содржи роза, малина и ветивер. Основата на мирисот завршува со ноти од мошус, какао, ванила, пачули и ветивер. Овој парфем е дизајниран од страна на Julien Rasquinet. Претставен е во 2018 година.
  • Горни ноти: црна рибизла, црвен бибер и бергамот
  • Средишни ноти: роза, ветивер, малина
  • Базни ноти: мошус, какао, пачули, бензион, ванила
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters75ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.