0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Collection Extraordinaire Patchouli Blanc - edp

Manufacturer: Van Cleef & Arpels
*
9.360,00 ден.
Van Cleef & Arpels го лансираше Patchouli Blanc, нов додаток на Collection Extraordinaire. Лесен и воздушест, реинтерпретација на кристално чист пачули, Patchouli Blanc е третиот мирис од „бело дрво“ на колекцијата. Сакав мирисот да ја претстави идејата за нежно, памучно дрво со буквално неодолив чист мирис. Затоа започнав со изборот на многу специфична, чиста и цветна фракција на пачули. Жером Епинет, парфимер. Горни ноти: розов бибер, алдехиди Средни ноти: екстракт од роза, екстракт од пачули Основни ноти: кашмир, бел мошус
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters75ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.