0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Collection Extraordinaire Moonlight Patchouli - edp

Manufacturer: Van Cleef & Arpels
*
9.360,00 ден.

Moonlight Patchouli парфем од Van Cleef & Arpels, Moonlight Patchouli е прекрасно слоевит мирис за смелата, самоуверена жена. Парфемот, претставен во 2016 година, прави прекрасна употреба на полни, ароматични состојки. Мирисот започнува со зачинети лисја од пачули, кремасто дрво и декадентно какао. Овие хармонични, ароматични ноти, се натопуваат во средина на ирисот и бугарската роза. Свежите цвеќиња ги воодушевуваат сетилата со нивните длабоки, опојни профили. Сладок допир на овошје е помешан со кожа и велур за моќна и убаво женствена завршница.

  • Горни ноти: какао, пачули, дрвени ноти
  • Средни ноти: цвет од ирис, бугарска роза
  • Базни ноти: овошни ноти, кожа, еленска кожа
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters75ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.