0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Collection Extraordinaire California Reverie - edp

Manufacturer: Van Cleef & Arpels
*
9.360,00 ден.
Парфемот California Reverie од Van Cleef & Арпелс, е лансиран во 2014 година,и е сончево и свежа колонска вода која може да ја уживаат мажите и жените. Врвната нота на мандарина и портокал е возбудлива и заживувачка, обезбедувајќи експлозија на енергија за да се започне денот. Необичниот мирис предизвикува егзотични авантури и самоуверената јачина на патникот што ги бара. Засладениот мирис на пчелин восок го заокружува миризливиот мотив со мека сладост која се смирува со пријатна топлина. California Reverie ги буди сетилата на мажите и жените кои ги бркаат и ги фаќаат своите соништа.
  • Горни ноти: мандарина, нероли
  • Средни ноти: јасмин самбас, франгипани
  • Базни ноти: пчелин восок, ванила
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters75ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.