0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Born in Roma Uomo - edt

Manufacturer: Valentino
*
5.740,00 ден.
Создаден од спој на листови од темјанушка и ветивер, класичен се до моментот на внесување на минерални ноти во него. Зачинетоста на ѓумбирот, минералните соли и блескавоста на модерни дрвенести ноти. Овие софистицирани и модерни ноти се инспирирани од самиот град Рим, градот кој изобилува со елеганција испреплетена со модерност, град каде класиката се величи преку екстремниот и вибрантниот животен стил. Деликатна, суптилна, а сепак незаборавна хемија која е преточена во прекрасно шишенце. Шишенцето е дизајнирано со исконските Valentino нитни, инспирирани од римската архитектура која е заштитен знак на Valentino Couture.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.