0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Born In Roma Uomo Coral Fantasy - edp

Manufacturer: Valentino
Availability: In stock
*
5.740,00 ден.
VALENTINO Born In Roma Uomo Coral Fantasy e амберно-овошен мирис со карактеристична дрвна нота. Новоразбудената енергија на Рим во самракот се изразува преку свежината на бергамот од јужна Италија и есенцијата на индискиот кардамон. Ароматичната лаванда од Прованса ги исполнува цветните, камфорни ноти на мускатна жалфија и гераниум во срцето. Димните amberno-тутунски акорди, есенцијата на пачули од Бали и ветиверот од Хаити го комплетираат составот. Горни ноти: бергамот, кардамон, црвено јаболко Срце: лаванда, морско оревче, гераниум Основа: тутун, ветивер, пачули
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.