0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Bois de Cyprès - edt

Manufacturer: Karl Lagerfeld
*
1.950,00 ден.
Четвртиот машки мирис во колекцијата Les Parfums Matieres на Карл Лагерфелд е дизајниран да биде суштински дел од олфакторната гардероба. Bois de Cyprès е подобрена верзија на класичната машка акорда на ароматични и фугерски ноти. Заживувачката свежина на триото врвни ноти, матираниот кардамон, мандарина од Мадагаскар и лимон, не води до ѕвездената состојка: чемпрес збогатен со лаванда и воднo нане. Во основните ноти, апсолутна жалфија, кашмир дрво и ветивер ја обвиткуваат композицијата со нивната силна трага. Горни ноти - кардамон, мандарина, лимон, Средни ноти - чемпрес, лаванда, водно нане Основни ноти - жалфија, кашмир дрво, ветивер
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.