0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Bad Boy - edt

Manufacturer: Carolina Herrera
*
5.460,00 ден.

Новиот машки мирис на Carolina Herrera - Bad Boy претставува моќен,софистициран и уникатен мирис создаден за ирелевантни мажи кои се спремни да ги прифатат сите аспекти на современото секојдневие. Поради комбинацијата на свежи и благи ноти овој мирис е идеален за секој современ маж. Силен, но сензитивен и емотивен, херојски, но истовремено ранлив, Bad Boy е самоуверен, поттикнувајќи ги спротивните личности во себе. Обликуван како молња што претставува симбол на херојство и сила на неколку култури,ова уникатно парче станува вистинска желба за секој маж.

  • Топ ноти: бергамот, црн бибер, бел бибер
  • Средишни ноти: кедар, жалфија
  • Базни ноти: тонка зрно, дрво од килибар, какао
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml, 150ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.