0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

ANI Parfum - Unisex

Manufacturer: Nishane
*
12.710,00 ден.
ANI е романтичен и мирен парфем создаден под инспирација на познатата анадолска народна песна наречена „Sarı Gelin“ (на турски) или „Sari Gyalin“. на ерменски. Бидејќи сличноста на името на песната на двата јазика сугерира дека и двете народи споделуваат многу слична култура што се однесува до уметноста, храната или другите аспекти на животот. АНИ е името на античкиот град кој сега е познат како урнатините на Ани, кој бил вклучен на списокот на светско наследство на УНЕСКО. Единствената граница е во имагинацијата на луѓето. Овој парфем е посветен да ја уништи секоја граница меѓу луѓето и да го поттикне оној што го носи да изгради сопствена империја дури и во ситуација кога сè не му останува ништо друго освен урнатините. Горни ноти: бергамот - зелени ноти - син ѓумбир - розова бибер Средни ноти: црна рибизла - турска роза - кардамон Основни ноти: пачули - кедрово дрво - ванила - бензоин - амбра - мошус - сандалово дрво
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.