0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Acqua di Gio Homme - EDP

Manufacturer: Giorgio Armani
*
4.880,00 ден.

Во 2022 година, Џорџо Армани го претставува ACQUA DI GIÒ EAU DE PARFUM, нова интерпретација на култниот мирис ACQUA DI GIÒ од 1996 година. ACQUA DI GIÒ EAU DE PARFUM посветен на одржливоста; тој е еколошки и составен од одговорно добиени состојки.Новиот состав носи силна морска свежина, каде молекулите на морските ноти се мешаат со природна зелена мандарина, ароматични есенции и дрво-минерална основа. Накратко, ова е водено-ароматичен мирис кој ги меша морските ноти со ароматични есенции. Ароматичното срце вклучува мускатна жалфија од Прованса, свежа лаванда и гераниум од Мадагаскар. Гватемалски пачули и ветивер се во основата на парфемот. Горни ноти: зелена мандарина, морски ноти Средни ноти: мускатна жалфија, гераниум, лаванда Основни ноти: пачули, ветивер, минерални ноти

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters40ml, 75ml, 125ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.