0 Item(s)
Немате ставки во вашата кошничка.

Olive Nourishing Oil 3 In 1 Pure Greek Olive

Производител: Korres
*
2.480,00 ден.

Свиленкасто масло без силикон за интензивна исхрана на лицето, телото и косата. Богата со екстра девственото маслиново масло и напојувана од мешавина на витамини Ц, Е, Ф и ω-6 масни киселини, помага да се подобри природната липидна бариера, зголемувајќи ја еластичноста и волуменот на кожата.

Погоден за вегани

Препорака за користење:
Нанесете неколку капки на исчистено лице, тело и коса.Избегнувајте го пределот околу очите.
-ЗА СЕКОЈДНЕВНА ХИДРАЦИЈА
Ставете 1-2 капки масло на вашата дланка и измешајте со кремот OLIVE. Масирајте го лицето и вратот со нежни потези нанадвор.
-ЗА БЛЕСКАВА КОЖА ПО ЦЕЛО ТЕЛО
Нанесете тенок слој на влажна кожа веднаш по туширањето и лесно масирајте по телото за да се запечати влагата. Концентрирајте се на сувите области како што се колената, лактите и потпетиците.
-ЗА СВИЛЕНА КОСА
Нанесете 1-2 капки на чисти, исушени со крпа или суви врвови од косата за да помогнете во елиминирање на сувата коса и состојбата на разделените врвови, додавајќи дополнителен сјај и мекост.

Искористете го купонскиот код Y2024 и добијте - 15% ПОПУСТ на производите кои не се на попуст.