0 Item(s)
Немате ставки во вашата кошничка.

Collection Extraordinaire Moonlight Patchouli - edp

Производител: Van Cleef & Arpels
*
9.360,00 ден.

Moonlight Patchouli парфем од Van Cleef & Arpels, Moonlight Patchouli е прекрасно слоевит мирис за смелата, самоуверена жена. Парфемот, претставен во 2016 година, прави прекрасна употреба на полни, ароматични состојки. Мирисот започнува со зачинети лисја од пачули, кремасто дрво и декадентно какао. Овие хармонични, ароматични ноти, се натопуваат во средина на ирисот и бугарската роза. Свежите цвеќиња ги воодушевуваат сетилата со нивните длабоки, опојни профили. Сладок допир на овошје е помешан со кожа и велур за моќна и убаво женствена завршница.

  • Горни ноти: какао, пачули, дрвени ноти
  • Средни ноти: цвет од ирис, бугарска роза
  • Базни ноти: овошни ноти, кожа, еленска кожа
Спецификации на производот
Име на атрибутВредност на атрибутот
Милилитража75ml

Искористете го купонскиот код Y2024 и добијте - 15% ПОПУСТ на производите кои не се на попуст.