0 Item(s)
Немате ставки во вашата кошничка.

Collection Extraordinaire Bois D’Iris - edp

Производител: Van Cleef & Arpels
*
9.360,00 ден.
Van Cleef & Arpels Bois D'iris е дрвен, балсамички парфем дизајниран за жени. Истата беше лансирана во септември 2009 година, како дел од колекцијата, во која има линија од 6 различни луксузни мириси. Овој мирис го формулира Емили Бевиер Копермен. Составена е од цветни ноти, посебен мирис на ирис кој видлив на врвот. Прикажани се и ароматични ноти, миро и килибар, давајќи му на парфемот суптилна топлина, додека ванилата и шеќерот додаваат нота на сладост. Ветиверот го завршува овој парфем со дрвена нота.
  • Мирисни ноти: ирис, ванила, темјан, шеќер, амбер, ветивер
Спецификации на производот
Име на атрибутВредност на атрибутот
Милилитража75ml

Искористете го купонскиот код Y2024 и добијте - 15% ПОПУСТ на производите кои не се на попуст.