0 Item(s)
Немате ставки во вашата кошничка.

Calvin Klein EVERYONE - Eau de Parfum

Производител: Calvin Klein
Достапност: На залиха
*
3.400,00 ден.

Новата линија на мириси CK ONE, на Calvin Klein, излегува во јануари 2022 година и го слави безвременскиот дух на колекцијата. Новата креација на CK EVERYONE EAU DE PARFUM, како што тврди брендот, се грижи за животната средина и има веганска формула направена од етички добиени природни состојки. Алкохолот е од природно потекло. И стакленото шише и надворешното пакување се направени од рециклирани материјали. Проѕирното стакло содржи 10% рециклиран материјал, а пакувањето од картонско склопување содржи 30% рециклиран материјал. Двата материјали може повторно да се рециклираат. Составот на CK EVERYONE EAU DE PARFUM е направен од сочен мексикански портокал во високи ноти, во срцето е црниот чај од Шри Ланка кој му дава силен интензитет на мирисот. Чајот како клучна состојка не е важен само за ова издание; Дебито на CK One го содржи зелениот чај како клучна нота, додека CK Everyone Eau de Toilette содржи син чај во срцето. Ветиверот од Хаити, од природно потекло, дава дрвенести нијанси на основата на мирисот. Горни ноти: портокал од Мексико Средни ноти: црн чај од Шри Ланка Основни ноти: ветивер од Хаити

Спецификации на производот
Име на атрибутВредност на атрибутот
Милилитража50ml, 100ml, 200ml
Слични Производи

Искористете го купонскиот код Y2024 и добијте - 15% ПОПУСТ на производите кои не се на попуст.