0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Elie Saab Girl of Now Lovely - Eau de Parfum

Manufacturer: Elie Saab
*
3.950,00 ден.

Доловувајќи го духот на модерната принцеза, парфемската вода на Elie Saab's Girl of Now Lovely прикажува светла цветна миризба засилена со сензуални и неодоливи нијанси. Мирисот се отвора со пенлива мандарина и сочна круша, издигнати од живи пупки од црна рибизла. Ексклузивниот акорд кој комбинира цвет од портокал и бадем е омекнат со сензуална основа од кашмир и тонка зрно за незаборавна мирисна патека. Корално-розовиот еликсир е сместен во женствено шише, украсен со живописен дизајн на цвет од зелен анасон за елегантен допир.

Горни ноти: Мандарини, круши, пупки од црна рибизла.
Средни ноти: роза, франгипани, цвет на ормонд.
Основни ноти: кашмир, пачули, тонка грав.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.