0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Elie Saab Girl of Now Forever - Eau de Parfum

Manufacturer: Elie Saab
*
3.950,00 ден.

Препуштете се на волшебната цветна овошна симфонија на Girl of Now Forever од Ели Сааб, парфем создаден за вистински жени. Лансиран во 2019 година и изработен од парфимерот Доминик Ропион, овој мирис е безвременска прослава на женственоста. Аромата се расплетува со излив на овошни ноти, опфаќајќи цветно срце кое зрачи со елеганција. Како што мирисот се смирува, тој открива волшебна мешавина која деликатно се задржува. Со секој шприц, Girl of Now Forever ве поканува да прифатите патување со безвременска привлечност и софистицираност, доловувајќи ја суштината на модерната, самоуверена жена.

Горни ноти: Цитрус од малина.
Средни ноти: Роза Касија (ексклузивен акорд роза-црна рибизла), Fleur d'Ormond (ексклузивен акорд портокал цвет-бадем).
Основни ноти: кашмир (дрво), пачули.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.