0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Perfect Teint Foundation

Manufacturer: Artdeco
*
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
1.350,00 ден.

Барате подлога што ќе ја чувствувате како втора кожа? Ја препорачуваме Perfect Teint Foundation! Исклучително лесната течна формула која не само што е без масло, туку содржи и екстра фини честички во прав за апсорпција на вишокот масла. За лесен мат финиш! Формулата се топи во кожата за изедначен и природен изглед. Кажете му збогум на ефектот сличен на маска! Иако подлогата е многу долготрајна, формулата за средна до целосна покриеност тешко може да се почувствува на кожата. Малите флеки и несовршености на кожата може да се сокријат, а високата содржина на вода дава чувство на освежување на кожата. Содржи и состојки кои ја обновуваат кожата. Имаат хидратантно и хранливо дејство, ја смируваат иритираната кожа, а екстрактот од цветот на праска помага да се заштити кожата од штетните надворешни влијанија. Совршена сеопфатна подлога!

Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.