0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

White Pine Advanced Wrinkle Smoothing Eye + Lip Contour Cream

Manufacturer: Korres
*
2.920,00 ден.

Интензивен крем за измазнување на појавата на брчки околу нежните области на очите и усните, специјално формулиран за жени по менопауза.

Збогатен со осветлувачка мешавина од екстракти од бели цветови, го подобрува изгледот на надуеност и темни кругови. Неговата хидратантна текстура од крем-масло нежно се топи во кожата, оставајќи ја сјајна и мазна.

Составено од:

ТЕХНОЛОГИЈА MENO-REVERSE™ - Природна мешавина на пептиди добиена од листови од артичока специјално дизајнирана за кожа во менопауза, клинички докажана дека го подобрува волуменот на кожата и ја намалува појавата на опуштеност.

Дерматолошки и офталмолошки тестиран

Погоден за вегани

Препорака за користење - Се нанесува секое утро и/или навечер на контурата на усните и очите.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.