0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

SOOTHING GEL CLEANSER

Manufacturer: THE ELEMENTS
*
920,00 ден.

Ова нежно средство за чистење е дизајнирано да помогне во зајакнувањето на навлажнувањето и да го заштити природниот баланс на маснотиите на вашата кожа за одржување на здрав тен. Формулирана со вегански Squalane добиен од маслиново масло, оваа состојка слична на кожата добро се апсорбира и обезбедува поддршка за бариерата на кожата. Дерматолошки тестиран за чувствителна кожа.

Препорака за користење: Емулгирајте мала количина на дланка со вода и нежно масирајте на влажна кожа. Исплакнете со топла вода по нанесувањето. Користете наутро и навечер. За најдобри резултати, користете заедно со производи од палетата на избалансирана кожа.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.