0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

BIOME-BALANCE HYDRATION CREAM

Manufacturer: THE ELEMENTS
*
1.100,00 ден.

Овој нежен крем за лице содржи смирувачка мешавина од полиглутаминска киселина, хијалуронска киселина и пребиотици дизајнирани да го хидратираат, надополнуваат и балансираат микробиомот на деликатната кожа. Полиглутаминската киселина и хијалуронската киселина работат во хармонија за да помогнат во одржувањето на кожата хидрирана така што ја навлекуваат влагата и формираат заштитна бариера за да ја заглават онаму каде што е најпотребно. Идеален за оние со неурамнотежен и нерамен тен. Дерматолошки тестиран за чувствителна кожа.

Препорака за користење: Нанесете мала количина на чиста кожа и масирајте додека не се апсорбира целосно. Користете наутро и навечер. За најдобри резултати, користете заедно со производи од палетата на избалансирана кожа.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.