0 Item(s)
Немате ставки во вашата кошничка.

My Burberry Blush - edp

Производител: Burberry
*
4.990,00 ден.

My Burberry Blush е пенлив и интензивно женски парфем, инспириран од лондонската градина во зората и сочните енергични утрински мириси на цвеќиња. Најновиот додаток на семејството My Burberry, My Burberry Blush се отвора со светол и свеж мирис што води до самоуверено, разиграно и енергично расположение. Создаден е од парфимерот Френсис Куркџијан и креативниот директор на Burberry, Кристофер Бејли. My Burberry Blush се отвора со  калинка и жив лимон. Деликатната нота на роза ја собира свежото јаболко, додека јасмин и вистерија го заокружуваат мирисот.

  • Врвни ноти: (застаклен калинка, лимон)
  • Средни ноти: (гераниум, крцкаво јаболко, розова роза)
  • Крајни ноти: (јасмин, вистерија акорд)
Спецификации на производот
Име на атрибутВредност на атрибутот
Милилитража30ml, 50ml, 90ml
Слични Производи

Искористете го купонскиот код Y2024 и добијте - 15% ПОПУСТ на производите кои не се на попуст.