0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Pour Femme Intense - edp

Manufacturer: Dolce & Gabbana
*
5.000,00 ден.
D&G Pour Femme Intense достапен како EDP е поинтезивно издание објавено во септември 2013година. Мирисот одразува моќна и силна сензуалност. Нуди несакан провокативен мирис за оние кои природно го привлекуваат целото винимание. Се отвора со свежи акорди на нероли и зелена мандарина кои водат кон цветното срце на тубероза и цвет од портокал. Во основата се наоѓаат слатки трагови од бел слез заедно со сандалово дрво.
  • Врвни ноти: (зелена мандарина, нероли)
  • Средни ноти: (тубероза, цвет од портокал)
  • Базни ноти: (сандалово дрво, бел слез)
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters25ml, 50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.