0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

NAOMI CAMPBELL Signature - edt

Manufacturer: Naomi Campbell
*
1.090,00 ден.
Наоми Кембел, мирис лансиран од истоимената модна куќа во 1999 година, е класифициран како луксузен, ориентален и дрвенест парфем. Овој женски мирис има мешавина од сензуални и топли ноти како што се кинескиот анасон и италијанскиот бергамот, како и многу други егзотични состојки кои заедно создаваат неверојатно женствен и секси мирис. Се препорачува за романтични прилики. Горни ноти: магнолија, нероли, кокос, мандарина, црвен пипер, бергамот, праска, звезден анасон Средни ноти: цветни ноти, тубероза, јасмин, хелиотроп, роза, крин на долината Основни ноти: сандалово дрво, мошус, опопонакс, грав тонка, килибар, бензоин, ванила, карамела, кедар
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters15ml, 30ml, 50ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.