0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

My Burberry Blush - edp

Manufacturer: Burberry
*
4.990,00 ден.

My Burberry Blush е пенлив и интензивно женски парфем, инспириран од лондонската градина во зората и сочните енергични утрински мириси на цвеќиња. Најновиот додаток на семејството My Burberry, My Burberry Blush се отвора со светол и свеж мирис што води до самоуверено, разиграно и енергично расположение. Создаден е од парфимерот Френсис Куркџијан и креативниот директор на Burberry, Кристофер Бејли. My Burberry Blush се отвора со  калинка и жив лимон. Деликатната нота на роза ја собира свежото јаболко, додека јасмин и вистерија го заокружуваат мирисот.

  • Врвни ноти: (застаклен калинка, лимон)
  • Средни ноти: (гераниум, крцкаво јаболко, розова роза)
  • Крајни ноти: (јасмин, вистерија акорд)
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 90ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.