0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

My Burberry Black - edp

Manufacturer: Burberry
*
4.990,00 ден.

My Burberry Black парфем за жени нè враќа во Лондонската градина среде невреме и обилни врнежи од дожд, спротивставени од топлината и волшебните мириси на флората. Шишето со парфем се одликува со сензуални елементи од црното палто на Burberry кои создаваат одлична мешавина со разголена кожа. Ароматичната нота се создава со комбинирање на аромите на расцветаниот цвет на јасмин и праска со нежниот допир на зачинета роза. Карактеристичниот мирис на зачинета роза во средната нота на парфемот My Burberry дава сладок и привлечен пресврт на мирисот, додека богатиот килибар од пачули го заокружува мирисот до длабок и беспрекорен финиш.

  • Врвни ноти: (јасмин, цвет од праска)
  • Средни ноти: (роза)
  • Крајни ноти: (пачули)
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 90ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.