0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Libre - Eau De Toilette

Manufacturer: Yves Saint Laurent
Availability: In stock
*
5.130,00 ден.

Препознатливата Libre структура. Тензија помеѓу благороден цвет од портокал од Мароко и француска лаванда, собрани на еколошки свесен начин. Реинтерпретација на култниот мирис на модерен начин кој носи свежина и сензуалност. LIBRE тоалетната вода ја истакнува карналната женственост на апсолутот од портокал, збогатен со чисти ноти на бел чај, нагласувајќи ја топло-ладната двојност на мирисот кој креира единствена сензација на кожата. Култното и трендовско LIBRE шишенце овој пат е издолжено, со цел да ја истакне елеганцијата и женственоста, додека златниот Cassandre логотип ја изразува екстраваганцијата и новиот потпис на слободата. Џусот на Libre тоалетната вода е во нежна боја помеѓу златна и розева. Неодолива нуд нијанса како симбол на женственост. Отелотворување на нова, одголена слобода.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 90ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.