0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Good Girl Légère - edp

Manufacturer: Carolina Herrera
*
7.980,00 ден.
Good Girl legeree е новиот придружник на првиот Good Girl парфем, кој се појавува во јавноста со својата помека и полесна композиција. Good Girl Légère претставува полесна цветна верзија на ориенталниот, цветен и гурмански оригинал. На пазарот управуван од брзата мода и каде парфемите се лансираат брзо скоро секој ден, овој парфем станува класика и еден од најпродаваните мириси во светот. Овој парфем им оддава почит на силните жени и ги поканува да бидат такви какви што тие сакаат, да продолжат да се забавуваат и да бидат непослушни затоа што ... „It's too good to be bad“.
  • Топ ноти: ylang-ylang масло, мандарина, бергамот, лимон
  • Средишни ноти: јасмин, тубероза, бугарска ружа, цвет од портокал
  • Базни ноти: сандалово дрво, пралине, цимет, кедар, дрво од кашмир, пачули, мошус, килибар
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters80ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.