0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Eclat d'Arpège - Eau de Parfum

Manufacturer: Lanvin
Availability: In stock
*
1.735,00 ден.

Eclat d Arpege од Lanvin е модерен, префинет, мистериозен и скапоцен женски парфем. Парфемот Eclat d Arpege е инспириран од музиката и се отвора со ноти на сицилијански лимон и зелен јоргован. Во срцето на овој елегантен, примамлив и пенлив парфем се вистеријата, зелениот чај, цветот од праска и црвениот божур, додека основата на парфемот се состои од мешавина од бел кедар, мошус и килибарни ноти. Горна нота: сицилијански лимон, зелен јоргован Средна нота: вистерија, зелен чај, цвет од праска, црвен божур Основна нота: бел кедар, мошус, килибар

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.