0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

La Tosca - EDP

Manufacturer: Casamorati
*
16.740,00 ден.
Овој мирис е инспириран од познатата опера на Пучини, која ја компонирал во 1900 година. Ла Тоска е создадена за да ја евоцира убавината на познатата италијанска опера, но и да го слави женскиот лик, страстен и романтичен.La Tosca на почетокот се состои од цитрус (италијански лимон, зелена мандарина), додека срцето ги нагласува цветовите на бугарската роза, еукалиптус и лисјата од љубичица. Основата нуди пачули, мошус, килибар и ванила од Мадагаскар. Горни ноти - мандарина, италијански лимон Средни ноти - листови од љубичица, еукалиптус, бугарска роза Основни ноти - мошус, пачули, ванила од Мадагаскар, амбер
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.