0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Presidente by Emper - Eau de Parfum

Manufacturer: Emper
Availability: In stock
*
1.550,00 ден.

Presidente by Emper е маестрален ориентален фугер мирис за мажи.Отворот е свеж, чист и сигурен, доаѓа од експлозијата на бергамот и црн пипер. Наскоро следи срцевата нота на лаванда и се придружува со машки ветивер. Како нота што се наоѓа во над дваесет проценти од сите машки мириси, ветиверот носи зачадена, дрвенеста земјена боја која се споредува со темјан и пури. Основата е топла и слатка, доаѓа од мошус и сетилно кедрово дрво.Presidente by Emper е неверојатно разновиден мирис кој ќе привлече комплименти во секоја прилика. Горни ноти: црн бибер, бергамот, лимон Средни ноти: лаванда, нане, морско оревче. Основни ноти: мошус, бензоин, ветивер, кедрово дрво.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.