0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

BLEMISH TARGETING SERUM

Manufacturer: THE ELEMENTS
*
890,00 ден.

Идеален за кожа под стрес, овој серум е дизајниран да нежно ексфолира и да ви помогне да го исчистите вашиот тен таргетирајќи го кон конгестија и таложење на мртви клетки на кожата. Комбинацијата од обновувачка салицилна киселина и смирувачки пантенол поттикнува помазен тен без да ја суши вашата кожа. Дерматолошки тестиран за чувствителна кожа.

Препорака за користење: Нанесете неколку капки на врвовите на прстите и тапкајте го лицето, внимавајќи да не ја допирате пипетата со вашата кожа. Користете го по чистењето, наутро и навечер. За најдобри резултати, користете заедно со производи од палетата Clear Skin.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.