0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Trussardi 1911 Donna - Eau de Parfum

Manufacturer: Trussardi
Availability: In stock
*
3.400,00 ден.
Your price: 2.380,00 ден.

Trussardi Donna е инспирирана од обвивачката женственост на нејзиното светло бело шише со златни акценти. Овој мирис ќе ги однесе вашите сетила на патување од чистота до страст. При првото вдишување, доаѓате во допир со овошни акорди создадени од живописните ноти на јузу, малку незрелиот цитрон и свежината на водното овошје. Средните ноти се расплетуваат низ лесните белези на бели цветови, сончевиот карактер на цветовите на портокалот и софистицираноста на чајот од јасмин, завршувајќи со нежен воден крин. Основните ноти го обвиваат носот со нивните интензивни дрвени нијанси. Trussardi Donna го повлекува превезот на неодоливо заводлив мирис. Горни ноти - алдехид, босилек, бергамот Средни ноти - јасмин, каранфилче, роза Основни ноти - килибар, бензоин, мошус

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.