0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

The Scent Magnetic for Her - Eau De Parfum

Manufacturer: Boss
*
4.150,00 ден.
Your price: 4.150,00 ден.

Boss The Scent For Her Magnetic е создаден од парфимерката Луиз Тарнер и го реинтерпретира дебитантскиот Boss The Scent For Her лансиран во 2016 година. Новата верзија нуди возбудлива и привлечна хармонија на топли и сензуални нијанси со интензивни ноти на килибар и мошус.За да му даде на мирисот поголема моќ и сензуалност, цветот османтус во горната нота е зајакнат во споредба со оригиналот, оставајќи мистериозен и стимулирачки ефект. Во срцевите ноти доминираат нежни семки од амбрети, кои поради својата сензуалност совршено се усогласуваат со белиот мошус во долната нота. Така, оваа нова верзија на The Scent достигнува ново ниво и заведува со речиси магнетна привлечност. Горни ноти - османтус Средни ноти - амбрета, мошус Основни ноти - бел мошус, амбер

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.