0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

The Scent Le Parfum For Her

Manufacturer: Boss
*
5.440,00 ден.

BOSS The Scent Le Parfum for Her е интензивно сензуална композиција, уникатен пресврт на култниот потпис за оригиналниот мирис на BOSS The Scent. Зачинските горни ноти на розевиот бибер полека преминуваат во силна доза на цвет од портокал и ветивер, подготвени да се судрат со воздушестото Akigalawood® кое ги заведува сетилата. Шишенцето во облик на скапоцен камен е изработено во елегантна виолетова боја, со затворач што ја рефлектира светлината во скапоцено розово злато. Сместен во темно виолетова кутија, BOSS The Scent Le Parfum for Her е моќен мирис кој ослободува алхемија која е едноставно неодолива. Со концентрација на мирис од 18% и 20%, двата парфеми нудат подобрена интерпретација на оригиналниот мирис што остава траен впечаток. Горни ноти: розова пиперка Средни ноти: цвет од портокал, цитрус Основни ноти: ветивер, акигала дрво

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.