0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Si Passione Eclat - EDP

Manufacturer: Giorgio Armani
*
10.830,00 ден.
„Si Passione Eclat de Parfum се отвора со блескава цитрусна нота од бергамот и светла акорда на црна рибизла, демонстрирајќи ја леснотијата и новата зелена свежина на овошните ноти карактеристични за мирисите на Si. Во срцето на композицијата е атрактивен женски дует од рози: нежна пастелна прашкаста Centifolia и слатка, опојна Дамаскина. Основата е составена од бел мошус, кој му дава на мирисот чиста и мека сензуалност, додека екстрактот од ванила дава топол, неверојатен тон. Горни ноти: калабриски бергамот, нектар од црна рибизла Средни ноти: Centifolia роза од Грац, Франција и Дамаскин роза од Испарта, Турција Основни ноти: екстракт од ванила од мадагаскар бурбон, бел мошус
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml, 30ml, 50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.