0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

L`Aventure For Woman - Eau de Parfum

Manufacturer: Al Haramain
*
3.840,00 ден.
Your price: 3.072,00 ден.

Парфемот  L'Aventure Femme е интригантна овошна цветна композиција која поставува свежи, слатки акорди на тропско овошје и цвеќиња врз прекрасно избалансирана дрвенести мошусна основа. Отворот е сочна, светла мешавина од ананас, црна рибизла и шумски плодови измешани со цитрусно-ароматични нијанси на бергамот. Блескавите, бујни цветови на фрезија и роза ги осветлуваат срцевите ноти, усогласени со прекрасните кедрови подтонови. Суптилно животински мошус и меко сандалово дрво се спојуваат со килибар и ванила во основата, создавајќи сигурна, примамлива патека. Горни ноти - Ананас, Бергамот, Тропско Овошје Средни ноти - кедар, фресија, роза Основни ноти - мошус, сандалово дрво, амбер, ванила

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.