0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Velvet Collection Oriental Blend Amber Sun - edp

Manufacturer: Dolce & Gabbana
*
17.850,00 ден.
Amber sun претставува раскошен ориентално-дрвенест мирис кој се состои од богати италијански состојки. Одбележувајќи го богатото арапско наследство на Сицилија, во овој мирис моќната килибарна спогодба е осветлена со впечатлива мешавина од состојки со златна боја. Наменет е за мажи и жени.
  • Горни ноти: ylang-ylang, ванила, лабданум, бергамот
  • Средни ноти: сандалово дрво, чад, коријандер, бибер
  • Базни ноти: килибарно дрво, пачули, oud, бензоин, цимет, опопонакс
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.