0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Velvet Collection Oriental Blend Amber Skin - edp

Manufacturer: Dolce & Gabbana
*
17.850,00 ден.
Ориентален килибарски парфем инспириран од палетата на Медитеранот и слатките балсами од Арабија. Како раскошно парче момирана свила, мистериозниот мирис зазема килибар и виолетови тонови додека се расплетува. Наменет е за мажи и жени. Промовиран е во 2018 година.
  • Горни ноти: бергамот, цитрус, цвет од свила, лаванда
  • Средни ноти: лабданум ,кожа, ирис, смола, јасмин, роза
  • Базични ноти: мед, опопонакс, килибарно дрво, цимет, толу балзам, ванила
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.