0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Cerruti 1881 Silver For Men - edt

Manufacturer: Cerruti
*
3.140,00 ден.
Your price: 1.570,00 ден.

Cerruti 1881 Silver е префинет, елегантен и неодолив машки парфем. Cerruti 1881 Silver парфемот е создаден во чест на 30-годишнината од машкиот мирис Cerruti 1881, дизајниран од Нино Черути, и претставува нова комбинација на енергија и елеганција. Парфем Cerruti 1881 Silver се отвора со ноти на босилек, ѓумбир, лимон, жалфија и коријандер. Во срцето на овој атрактивен, грациозен, софистициран и заводлив парфем се ананас, гераниум, ylang-ylang и лаванда, додека основата на парфемот се состои од мешавина од ноти на мов, килибарно дрво и пачули.Cerruti 1881 Silver е создаден од парфимерите Alienor Massenet и Maurice Roucel.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.