0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

RENEWING OVERNIGHT SERUM

Manufacturer: THE ELEMENTS
*
1.230,00 ден.

Овој серум кој го подобрува тенот во текот на ноќта е дизајниран да помогне во зајакнувањето на нивото на влажност, подобрувајќи ја еластичноста и флексибилноста на кожата. Ресторативната мешавина на церамиди и сквалан работи за поддршка на здрава кожна бариера и се бори против повеќекратните знаци на стареење. Дерматолошки тестиран за чувствителна кожа.

Препорака за користење: Нанесете неколку капки на врвовите на прстите и тапкајте во лицето, внимавајќи да не ја допирате пипетата со вашата кожа. Најдобро е да се користи навечер пред или наместо навлажнување. За најдобри резултати, користете заедно со производи од палетата Future Skin.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.