0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Kenzo Amour EDP

Manufacturer: Kenzo
*
6.110,00 ден.

Kenzo AMOUR EDP е нежен, чувствителен и весел парфем,како романтично миризливо патување во Азија. Мирисот се отвора со нежен и привлечен мирис на цвеќиња Франгипани кои поседуваат фина нота од бадем.Во срцето на парфемскиот состав е кинескиот бел чај, многу пријатен и мек мирис. Следува тајландски ориз со тенка млечна арома. Основата на композицијата вклучува дрвени, балсамиски, мошусни ноти и ванила. Мистериозниот темјан се шири на кожата во сите свои нијанси: прекрасна дрвена нота, горчлива смола, испреплетена со мека прашкаста нота од дрво Танака, што потсетува на сандалово дрво и килибар. Дрвото Танака е од Бурма. Составот завршува со сладок и мек мирис на ванила, што е сосема јасно во основата.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.