0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Bourjois 1 2 3 Perfect

Manufacturer: BOURJOIS
Availability: In stock
*
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
975,00 ден.
Your price: 780,00 ден.

Започнете го денот со совршената пудра на Bourjois 123 за беспрекорен тен дури и до совршенство што трае до 16 часа. Неговата иновативна формула комбинира 3 пигменти за корекција на беспрекорна кожа со нула несовршености:

  1. жолти пигменти за да ги прикријат темните кругови и да му дадат одморен изглед;
  2. Виолетови пигменти за да ја поправат цврстината и да ја зголемат сјајноста;
  3. Зелени пигменти за да се неутрализира црвенилото за рамномерен тен.

Кога треба да изгледате беспрекорно цел ден, 123 Perfect Foundation е најлесното решение за да го изедначите вашиот тен на кожата. Нанесете ја со рацете за беспрекорен финиш или користете алатка за нанесување за тој гламурозен изглед. Со нанесување на еден слој може да добиете средна покривност, но при нанесување на нареден слој прекривноста се зголемува но сепак изгледа природно. За беспрекорен полу-мат финиш што му дава свежина дури и на измореното лице и кој трае и трае и трае... Совршената пудра Bourjois 123 Perfect заслужува место на вашата топ десет листа на тајни за убавина.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Color
 
 
 
 
 
 
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.